Burroughs vs. Pasadena, Arcadia Track Meet Results

Bears compete in first tri-meet since before Covid-19 pandemic.

0
1333
Licensed to Arcadia High School - CA   HY-TEK's Meet Manager 2/22/2023 10:37 PM
                 Bourroughs and Pasadena @ Arcadia - 2/23/2023                 
                              Arcadia High School                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x100 Meter Relay Frosh/Soph
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Burroughs (Burbank)  'A'                              57.4h  
     1) Asturias, Isabel 10             2) Solis, Stella 10               
     3) Getz, Saida 9                   4) Ben-Yair, Zoe 9                
  2 Arcadia  'A'                                        1:03.9h  
     1) Najafzadeh, Ainsley 10          2) Chau, Alyssa 9                 
     3) Ma, Sarah 10                    4) Ung, Edith 10                  
  3 Pasadena  'A'                                       1:07.4h  
     1) Parra, Linney 10                2) Lamond, Ava 9                  
     3) Drummond, Kaela 9               4) Fetterman, Evelyn 9            
 
Event 2  Boys 4x100 Meter Relay Frosh/Soph
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Arcadia  'A'                                          48.8h  
     1) Morinaga, Aaron 10              2) Rangsuebsin, Tyler 9           
     3) Dong, Ethan 9                   4) Chen, Bryant 10                
  2 Burroughs (Burbank)  'A'                              52.0h  
     1) Tajon, Eeathen 9                2) Barjolo, Jamar 9               
     3) Romero, David 10                4) Smith, Blayne 9                
 
Event 3  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Arcadia  'A'                                        1:05.9h  
     1) Roslan, Layla 10                2) Chen, Deanna 11                
     3) Veillard, Celeste 11            4) Guy, Makena 11                 
 
Event 4  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Burroughs (Burbank)  'A'                              45.1h  
     1) Webster, Dilan 12               2) Pompa, Danny 12                
     3) Smith, Jaelin 11                4) Howland, Darius 12             
 -- Arcadia  'A'                                             DQ  
     1) Rush, Erick 11                  2) Roslan, Khalil 10              
     3) Bilamjian, Shant 12             4) Mayfield, Cardell 12           
 
Event 5  Girls 1600 Meter Run Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gonzalez, Emilia           9 Arcadia                6:03.10  
  2 Kim, Norah                10 Pasadena               6:15.99  
  3 Ahmadi, Vania             10 Arcadia                6:16.34  
  4 Aguilar, Allanessa         9 Pasadena               6:35.63  
  5 Kallianpur, Anya          10 Burroughs (B           6:40.30  
  6 Harkins, Amy               9 Burroughs (B           6:46.04  
  7 Lessard, Jazlyn           10 Pasadena               6:48.78  
  8 Pham, Breeanna            10 Arcadia                7:04.79  
 
Event 6  Boys 1600 Meter Run Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Li, Banghao               10 Arcadia                5:02.34  
  2 Miguel, Christopher       10 Burroughs (B           5:02.99  
  3 Marca, Nathan              9 Burroughs (B           5:03.33  
  4 Castaneda, Nathan         10 Arcadia                5:03.43  
  5 Mahamed, Rayhan           10 Arcadia                5:03.61  
  6 Anderson, Drake           10 Pasadena               5:05.26  
  7 Camacho, Danny            10 Burroughs (B           5:09.92  
  8 Raya, Rogelio             10 Burroughs (B           5:19.68  
  9 Lorente, Kaleb             9 Burroughs (B           5:23.92  
 10 Espinoza, Chance           9 Pasadena               5:26.02  
 11 Garcia, Thomas             9 Pasadena               5:26.83  
 11 Roybal, Nicolas            9 Pasadena               5:26.83  
 13 Zhang, Isaac              10 Pasadena               5:27.57  
 14 Chen, Derek                9 Arcadia                5:29.54  
 15 Yoon, Jonathan             9 Pasadena               5:30.43  
 16 Arbuthnot, Austen         10 Arcadia                5:33.73  
 17 Do, Khoa                  10 Arcadia                5:34.85  
 18 Unknown, Arcadia             Arcadia                5:43.44  
 19 Unknown, Pasadena            Pasadena               5:50.93  
 20 Galadzhyan, Christopher    9 Burroughs (B           5:55.32  
 21 Jones, Sherman            10 Burroughs (B           5:55.81  
 22 Alvarez, Noah             10 Arcadia                5:56.20  
 23 Chua, Dylan               10 Burroughs (B           5:57.69  
 24 Ramirez, Jack              9 Pasadena               6:00.60  
 25 Woodard, Finn              9 Burroughs (B           6:09.88  
 26 Martinez, Antonio         10 Burroughs (B           6:10.58  
 27 Zhou, Alex                10 Arcadia                6:18.78  
 28 Allipeta, Nathan Reddy    10 Arcadia                6:26.59  
 29 Robertson, Brandon         9 Burroughs (B           6:28.61  
 30 Garcia, Emanuel           10 Pasadena               6:29.76  
 31 Avalos, Alan              10 Pasadena               6:31.78  
 32 Sukwanto, Bradley         10 Arcadia                6:50.40  
 33 Francoeur, Aiden           9 Burroughs (B           7:14.58  
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hsieh, Reena              10 Arcadia                5:26.38  
  2 Galustians, Isabella      10 Burroughs (B           5:30.53  
  3 Monahan, Mackenzie        11 Burroughs (B           5:40.92  
  4 Igoe, Roxy                12 Burroughs (B           6:04.32  
  5 Hsu, Kaitlyn              12 Arcadia                6:20.76  
  6 Sandoval, Julianna        12 Arcadia                6:24.91  
  7 Gonzalez, Kendall         11 Arcadia                6:51.62  
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Chang, Brandon            12 Arcadia                4:37.84  
  2 Lin, Weber                12 Arcadia                4:39.49  
  3 Koh, Kenta                12 Arcadia                4:46.40  
  4 Mun, David                11 Arcadia                4:48.63  
  5 Ellingsworth, Liam         9 Burroughs (B           4:49.14  
  6 Temple, Mason             12 Arcadia                4:49.25  
  7 Perez, Anton              12 Pasadena               4:55.63  
  8 Cano, Justin              10 Burroughs (B           5:03.44  
  9 Unknown, Pasadena            Pasadena               5:15.23  
 10 Unknown, Pasadena 2          Pasadena               5:24.94  
 11 Unknown, Pasadena 3          Pasadena               5:25.75  
 12 Solomon, Evan             12 Pasadena               5:28.21  
 13 Patwari, Srikrishna       11 Arcadia                5:31.20  
 
Event 9  Girls 100 Meter Hurdles Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Contreras, Audrey         10 Burroughs (B             18.73  
 
Event 10  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Chan, Elizabeth           11 Arcadia                  19.07  
  2 Hu, Yong-Lin              10 Arcadia                  19.34  
 
Event 11  Boys 110 Meter Hurdles Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ontiveros, Ryan           10 Arcadia                  23.16  
  2 Mercado, Matthew          10 Arcadia                  23.66  
 
Event 12  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McGinn, Austin            10 Arcadia                  18.66  
  2 Beckett, Frank            12 Burroughs (B             19.10  
  3 Gonzalez, Nicholas        12 Burroughs (B             19.43  
  4 Martinez, Luke            11 Burroughs (B             20.27  
  5 Miller, Max               11 Pasadena                 20.68  
 
Event 13  Girls 400 Meter Dash Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Najafzadeh, Ainsley       10 Arcadia                1:11.09  
  2 Chau, Ashley               9 Arcadia                1:11.81  
  3 Ma, Sarah                 10 Arcadia                1:11.96  
  4 Getz, Saida                9 Burroughs (B           1:13.89  
  5 Yu, Erica                  9 Arcadia                1:14.01  
  6 Garza, Jasmyn             10 Arcadia                1:14.85  
  7 Thiel, Aurelia             9 Burroughs (B           1:20.84  
 
Event 14  Boys 400 Meter Dash Frosh/Soph
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Liu, Desmond              10 Arcadia                  56.73   1 
  2 Hingston, Blaine          10 Burroughs (B             59.13   1 
  3 Itthichaichan, Allen      10 Arcadia                  59.37   1 
  4 Morrison, Ethan            9 Arcadia                  59.54   1 
  5 Rivas, Ethan               9 Burroughs (B             59.76   1 
  6 Louie, Kevin              10 Arcadia                  59.90   1 
  7 Zhang, Andrew             10 Arcadia                1:00.30   2 
  8 Recendez, Ethan            9 Arcadia                1:00.65   2 
  9 Tam, Evan                 10 Arcadia                1:00.98   2 
 10 Thomas, Johan             10 Arcadia                1:01.13   2 
 11 Walker, Zachary           10 Burroughs (B           1:02.25   2 
 12 Nothom, Jack              10 Burroughs (B           1:03.22   1 
 
Event 15  Girls 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Roslan, Layla             10 Arcadia                1:02.43  
  2 Wu, Megan                 10 Arcadia                1:06.89  
  3 Yanez, Brianna            10 Arcadia                1:07.55  
  4 Bisono Belaguer, Diana    11 Arcadia                1:07.64  
  5 Victoria, Makayla         10 Burroughs (B           1:17.05  
 
Event 16  Boys 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Roslan, Khalil            10 Arcadia                  54.41  
  2 Cox, Andrew               10 Burroughs (B             54.82  
  3 Liang, Leo                12 Arcadia                  55.53  
  4 Wong, Ryan                12 Arcadia                  56.80  
  5 Camacho, Joseph           10 Burroughs (B             57.41  
  6 Jeronimo, Alexander       10 Burroughs (B             57.42  
  7 Jimenez, John             11 Arcadia                1:00.85  
  8 Garcia, Emmanuel          11 Arcadia                1:00.99  
 
Event 17  Girls 100 Meter Dash Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ben-Yair, Zoe              9 Burroughs (B             14.41  
  2 Davis, Nyah                9 Arcadia                  15.01  
  3 Drummond, Kaela            9 Pasadena                 15.06  
  4 Yang, Kylie                9 Arcadia                  15.33  
  5 Lamond, Ava                9 Pasadena                 15.97  
  6 Fetterman, Evelyn          9 Pasadena                 16.47  
  7 Parra, Linney             10 Pasadena                 18.16  
 
Event 18  Boys 100 Meter Dash Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Morinaga, Aaron           10 Arcadia                  12.57  
  2 Dong, Ethan                9 Arcadia                  12.70  
  3 Kim, Joshua               10 Arcadia                  12.75  
  4 Ayvar-Trujillo, Bruno     10 Burroughs (B             13.14  
  5 Nasev, Alex                9 Burroughs (B             13.37  
  5 Romero, David             10 Burroughs (B             13.37  
  7 Yu, Wilson                 9 Arcadia                  13.65  
 
Event 19  Girls 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Okon, Nilah               12 Pasadena                 12.90  
  2 Laughlin, Quiana          10 Burroughs (B             13.81  
  3 Turner, Jailyn            11 Burroughs (B             13.83  
  4 Guy, Makena               11 Arcadia                  14.67  
  5 Veillard, Celeste         11 Arcadia                  14.68  
  6 Archuleta, Kayla          11 Burroughs (B             14.92  
  7 Alcala, Aaliyah           11 Arcadia                  14.94  
  8 Brizuela, Sofia           11 Burroughs (B             15.30  
  9 Kostecka, Alia            11 Burroughs (B             16.63  
 
Event 20  Boys 100 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Webster, Dilan            12 Burroughs (B             11.45   1 
  2 Bilamjian, Shant          12 Arcadia                  11.91   1 
  3 Hubbell, Ethan            11 Burroughs (B             12.17   1 
  4 Rush, Erick               11 Arcadia                  12.20   1 
  5 Mayfield, Cardell         12 Arcadia                  12.23   2 
  6 Moten, Jaelin             10 Arcadia                  12.31   2 
  7 Clay-Ducre, Sky           12 Arcadia                  12.36   1 
  8 Sanford, Jaziah           10 Pasadena                 12.44   1 
  9 Miller, Max               11 Pasadena                 12.51   1 
 10 Pompa, Danny              12 Burroughs (B             12.64   1 
 11 Arana, Sonny              11 Burroughs (B             13.04   2 
 12 Delgado, Diego             9 Pasadena                 13.32   1 
 13 Dorado, Ethan             11 Burroughs (B             14.18   2 
 
Event 21  Girls 800 Meter Run Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Aguilar, Allanessa         9 Pasadena               3:01.22  
  2 Kallianpur, Anya          10 Burroughs (B           3:01.36  
  3 Leung, Sophia             10 Arcadia                3:02.71  
  4 Patwari, Amogha            9 Arcadia                3:11.31  
  5 Sagastume, Katherine      10 Arcadia                3:12.32  
  6 Shaby, Valorie             9 Burroughs (B           3:14.20  
  7 Lessard, Jazlyn           10 Pasadena               3:16.09  
  8 Crew, Penelope             9 Arcadia                3:16.19  
  9 Sreenath, Kushi            9 Arcadia                3:17.22  
 
Event 22  Boys 800 Meter Run Frosh/Soph
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Calles Molina, Edwin      10 Arcadia                2:16.43   2 
  2 Qiu, Yeung (Eric)          9 Arcadia                2:18.66   1 
  3 Li, Banghao               10 Arcadia                2:19.30   1 
  4 Lau, Neo                   9 Arcadia                2:22.09   1 
  5 Gutierrez, Paolo           9 Pasadena               2:23.61   2 
  6 Yu, Jacob                 10 Arcadia                2:24.57   1 
  7 Raya, Rogelio             10 Burroughs (B           2:25.02   1 
  8 Anderson, Drake           10 Pasadena               2:25.11   1 
  9 Gonzalez, Kyle             9 Arcadia                2:25.67   1 
 10 Chan, Sean                10 Arcadia                2:26.40   1 
 11 Huang, Cameron            10 Arcadia                2:27.06   1 
 12 Ly, Aaron                 10 Arcadia                2:28.58   1 
 13 Shoushi, Ryan             10 Arcadia                2:31.75   1 
 14 Gao, Logan                 9 Arcadia                2:32.88   1 
 15 Ontiveros, Charles        10 Arcadia                2:33.29   1 
 16 Chen, Derek                9 Arcadia                2:33.83   1 
 17 Chiang, Wesley            10 Arcadia                2:34.86   1 
 18 Lim, Nathaniel             9 Arcadia                2:35.69   1 
 19 Cheung, Jaydan            10 Arcadia                2:36.69   1 
 20 Cheung, Brandon            9 Arcadia                2:37.62   2 
 21 Roybal, Nicolas            9 Pasadena               2:39.89   2 
 22 Espinoza, Chance           9 Pasadena               2:40.06   2 
 23 Zhang, Isaac              10 Pasadena               2:40.90   1 
 24 Garcia, Thomas             9 Pasadena               2:41.93   2 
 25 Chua, Dylan               10 Burroughs (B           2:43.82   1 
 26 Chong Luo, Brandon         9 Arcadia                2:44.67   1 
 27 Woodard, Finn              9 Burroughs (B           2:44.72   2 
 28 Yoon, Jonathan             9 Pasadena               2:44.83   2 
 29 Chuang, Caleb              9 Arcadia                2:45.84   2 
 30 Galadzhyan, Christopher    9 Burroughs (B           2:46.86   2 
 31 Ye, Runyang               10 Arcadia                2:47.58   2 
 32 Nagai, Kai                 9 Arcadia                2:47.59   2 
 33 Ma, Darren                10 Arcadia                2:48.43   2 
 34 Ramirez, Jack              9 Pasadena               2:50.20   2 
 35 Jones, Sherman            10 Burroughs (B           2:50.69   2 
 36 Avalos, Alan              10 Pasadena               2:52.82   2 
 37 Huber, Simon               9 Arcadia                3:02.25   2 
 38 Lam, Aden                  9 Arcadia                3:03.86   2 
 39 Francoeur, Aiden           9 Burroughs (B           3:28.21   2 
 
Event 23  Girls 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hsieh, Reena              10 Arcadia                2:35.95  
  2 Galustians, Isabella      10 Burroughs (B           2:38.66  
  3 Gladson-Pang, Eleanor     10 Arcadia                2:39.76  
  4 Oishi, Myka               10 Arcadia                2:45.98  
  5 Hsu, Kaitlyn              12 Arcadia                2:51.44  
  6 Cante Canizales, Sofia    11 Burroughs (B           3:07.92  
 
Event 24  Boys 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lin, Weber                12 Arcadia                2:03.43  
  2 Lu, Jack                  11 Arcadia                2:04.55  
  3 Acevedo, Alex             10 Burroughs (B           2:12.16  
  4 Mun, David                11 Arcadia                2:12.92  
  5 Telidevarapalli, Saipran  12 Arcadia                2:14.96  
  6 Temple, Mason             12 Arcadia                2:15.32  
  7 Wesen, Noel               11 Arcadia                2:15.36  
  8 Perez, Anton              12 Pasadena               2:19.64  
  9 Shi, Steven               11 Arcadia                2:21.07  
 10 Ha, Ethan                 11 Arcadia                2:25.28  
 11 Wong, Brian               11 Arcadia                2:25.37  
 12 Vandelvelde, Shane        11 Pasadena               2:25.64  
 13 Yin, Kevin                11 Arcadia                2:25.84  
 14 Solomon, Evan             12 Pasadena               2:26.87  
 15 Morales, Omar             12 Pasadena               2:27.67  
 16 Cheng, Issac              11 Arcadia                2:45.70  
 17 Lee, Aaron                12 Arcadia                3:12.22  
 
Event 25  Girls 300 Meter Hurdles Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Najafzadeh, Ainsley       10 Arcadia                1:00.14  
  2 Ma, Sarah                 10 Arcadia                1:01.32  
 
Event 26  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hu, Yong-Lin              10 Arcadia                  53.02  
  2 Mazarei, Lindsey          12 Burroughs (B             56.10  
  3 Mayorquin, Samantha       12 Arcadia                1:00.06  
  4 Lema Madueno, Irene       12 Arcadia                1:03.37  
 
Event 27  Boys 300 Meter Hurdles Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ontiveros, Ryan           10 Arcadia                  52.49  
  2 Mercado, Matthew          10 Arcadia                  57.88  
 
Event 28  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McGinn, Austin            10 Arcadia                  45.88  
  2 Beckett, Frank            12 Burroughs (B             46.21  
  3 Roslan, Khalil            10 Arcadia                  46.31  
  4 Gonzalez, Nicholas        12 Burroughs (B             48.37  
  5 Martinez, Luke            11 Burroughs (B             49.10  
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash Frosh/Soph
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Getz, Saida                9 Burroughs (B             31.69   1 
  2 Davis, Nyah                9 Arcadia                  32.01   2 
  3 Yang, Kylie                9 Arcadia                  32.43   2 
  4 Solis, Stella             10 Burroughs (B             33.15   1 
  5 Drummond, Kaela            9 Pasadena                 33.28   2 
  6 He, Evelyn                10 Arcadia                  33.72   1 
  7 Chau, Ashley               9 Arcadia                  34.23   2 
  8 Lamond, Ava                9 Pasadena                 34.43   1 
  9 Fetterman, Evelyn          9 Pasadena                 35.35   1 
 10 Campion, Lily              9 Burroughs (B             35.54   2 
 11 Filsinger, Marisa          9 Burroughs (B             36.72   1 
 12 Parra, Linney             10 Pasadena                 41.14   1 
 
Event 30  Boys 200 Meter Dash Frosh/Soph
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rivas, Ethan               9 Burroughs (B             25.76   1 
  2 Louie, Kevin              10 Arcadia                  26.26   1 
  3 Morinaga, Aaron           10 Arcadia                  26.37   1 
  4 Wang, Thomas              10 Arcadia                  26.62   1 
  5 Dong, Ethan                9 Arcadia                  27.34   1 
  6 Ayvar-Trujillo, Bruno     10 Burroughs (B             27.45   1 
  7 Chan, Ian                  9 Arcadia                  27.52   2 
  8 Duran, Brandon             9 Arcadia                  27.53   2 
  9 Yu, Wilson                 9 Arcadia                  27.55   1 
 10 Godoy, Brandon            10 Burroughs (B             30.05   1 
 11 Tao, Nicholas              9 Arcadia                  31.70   2 
 
Event 31  Girls 200 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Okon, Nilah               12 Pasadena                 27.07   1 
  2 Roslan, Layla             10 Arcadia                  27.88   1 
  3 Sun, Carolyn              12 Arcadia                  30.29   1 
  4 Flate, Luna               11 Burroughs (B             30.38   1 
  5 Guy, Makena               11 Arcadia                  30.87   1 
  6 Alcala, Aaliyah           11 Arcadia                  30.94   2 
  7 Hong, Kelly               11 Arcadia                  32.76   2 
  8 Turner, Jailyn            11 Burroughs (B             33.22   1 
  9 Isaac, Ella               12 Burroughs (B             33.38   1 
 10 Carter, Simone            11 Burroughs (B             45.71   1 
 
Event 32  Boys 200 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bilamjian, Shant          12 Arcadia                  24.37   1 
  2 Smith, Jaelin             11 Burroughs (B             24.44   1 
  3 Clay-Ducre, Sky           12 Arcadia                  24.71   1 
  4 Howland, Darius           12 Burroughs (B             24.82   1 
  5 Liang, Leo                12 Arcadia                  24.93   1 
  6 Rush, Erick               11 Arcadia                  24.98   2 
  7 Hernandez, Ryan           11 Burroughs (B             25.92   2 
  8 Valenzuela, Alex          11 Burroughs (B             26.06   2 
  9 Jimenez, John             11 Arcadia                  26.19   2 
 10 Sanford, Jaziah           10 Pasadena                 26.46   1 
 11 Delgado, Diego             9 Pasadena                 27.38   1 
 12 Melendez, Jair            12 Burroughs (B             27.98   1 
 13 Podbielski, Andrew        11 Burroughs (B             28.10   1 
 
Event 33  Girls 3200 Meter Run Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kim, Norah                10 Pasadena              13:36.89  
  2 Gonzalez, Camila          10 Arcadia               13:38.68  
 
Event 34  Girls 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Monahan, Mackenzie        11 Burroughs (B          12:05.91  
  2 Gladson-Pang, Eleanor     10 Arcadia               13:01.49  
  3 Morales, Starr            12 Arcadia               13:29.89  
 
Event 35  Boys 3200 Meter Run Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Miguel, Christopher       10 Burroughs (B          10:52.08  
  2 Mahamed, Rayhan           10 Arcadia               11:11.15  
  3 Arroliga, Joziah          10 Arcadia               11:11.56  
  4 Lau, Neo                   9 Arcadia               11:35.11  
  5 Camacho, Danny            10 Burroughs (B          11:43.18  
  6 Lorente, Kaleb             9 Burroughs (B          11:44.11  
  7 Gao, Logan                 9 Arcadia               11:53.88  
  8 Espinoza, Chance           9 Pasadena              11:58.93  
  9 Roybal, Nicolas            9 Pasadena              12:04.45  
 10 Garcia, Thomas             9 Pasadena              12:42.50  
 11 Zhang, Isaac              10 Pasadena              12:50.94  
 12 Avalos, Alan              10 Pasadena              13:40.11  
 13 Garcia, Emanuel           10 Pasadena              14:54.79  
 
Event 36  Boys 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Chang, Brandon            12 Arcadia               10:19.69  
  2 Lynn, William             12 Arcadia               10:24.13  
  3 Koh, Kenta                12 Arcadia               10:34.25  
  4 Ellingsworth, Liam         9 Burroughs (B          10:41.33  
  5 Perez, Anton              12 Pasadena              10:48.35  
  6 Morales, Omar             12 Pasadena              11:38.17  
  7 Solomon, Evan             12 Pasadena              12:02.87  
  8 Vandelvelde, Shane        11 Pasadena              12:53.16  
 
Event 37  Girls 4x400 Meter Relay Frosh/Soph
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Arcadia  'A'                                        5:01.73  
     1) Najafzadeh, Ainsley 10          2) Yang, Kylie 9                  
     3) Ma, Sarah 10                    4) Ung, Edith 10                  
  2 Pasadena  'A'                                       5:46.51  
     1) Aguilar, Allanessa 9            2) Drummond, Kaela 9              
     3) Lamond, Ava 9                   4) Fetterman, Evelyn 9            
 
Event 38  Boys 4x400 Meter Relay Frosh/Soph
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Arcadia  'A'                                        4:00.15  
     1) Liu, Desmond 10                 2) Ontiveros, Ryan 10             
     3) Morrison, Ethan 9               4) Louie, Kevin 10                
  2 Burroughs (Burbank)  'A'                            4:27.32  
     1) Morin, Andres 9                 2) Shimek, Nolan 10               
     3) Nothom, Jack 10                 4) Silva, Adrian 10               
  3 Burroughs (Burbank)  'B'                           x4:28.59  
     1) Rivas, Ethan 9                  2) Shipman, Luke 9                
     3) Quesada, Reggie 10              4) Hingston, Blaine 10            
  4 Pasadena  'A'                                       4:37.07  
     1) Gutierrez, Paolo 9              2) Anderson, Drake 10             
     3) Garcia, Thomas 9                4) Yoon, Jonathan 9               
  5 Pasadena  'B'                                      x4:42.28  
     1) Ramirez, Jack 9                 2) Roybal, Nicolas 9              
     3) Espinoza, Chance 9              4) Zhang, Isaac 10                
 
Event 39  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Arcadia  'A'                                        4:42.64  
     1) Hu, Yong-Lin 10                 2) Yanez, Brianna 10              
     3) Wu, Megan 10                    4) Roslan, Layla 10               
  2 Burroughs (Burbank)  'A'                            5:14.86  
     1) Ferraiolo, Niko 11              2) Kelly, Charlotte 11            
     3) Victoria, Makayla 10            4) Brizuela, Sofia 11             
 
Event 40  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Arcadia  'A'                                        3:39.01  
     1) Liang, Leo 12                   2) Wong, Ryan 12                  
     3) Rush, Erick 11                  4) Roslan, Khalil 10              
  2 Burroughs (Burbank)  'A'                            3:45.11  
     1) Acevedo, Alex 10                2) Jeronimo, Alexander 10         
     3) Camacho, Joseph 10              4) Cox, Andrew 10                 
  3 Pasadena  'A'                                       4:07.73  
     1) Delgado, Diego 9                2) Sanford, Jaziah 10             
     3) Miller, Max 11                  4) Perez, Anton 12                
 
Event 41  Girls Long Jump Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Contreras, Audrey         10 Burroughs (B          11-05.00  
  2 Davis, Nyah                9 Arcadia               10-00.00  
  3 Wong, Chloe                9 Arcadia                9-06.50  
 
Event 42  Boys Long Jump Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kim, Joshua               10 Arcadia               17-08.50  
  2 Liu, Desmond              10 Arcadia               16-06.50  
  3 Ko, Meeko Ayrton           9 Arcadia               15-08.25  
  4 Calles Molina, Edwin      10 Arcadia               15-04.25  
  5 Togelang, Arion           10 Arcadia               11-04.50  
  6 Movsesyan, Daren           9 Arcadia               10-10.00  
  7 Szto, Tanner              10 Arcadia                9-01.00  
 
Event 43  Girls Long Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Veillard, Celeste         11 Arcadia               14-09.25  
  2 Chen, Deanna              11 Arcadia               14-08.50  
  3 Turner, Jailyn            11 Burroughs (B          14-06.75  
  4 Chan, Elizabeth           11 Arcadia               14-05.25  
  5 Laughlin, Quiana          10 Burroughs (B          14-01.50  
  6 Sarkis, Tatiana           10 Arcadia               12-11.25  
  7 Bisono Belaguer, Diana    11 Arcadia               12-01.00  
  8 Escoffie-Vilchis, Kaylee  11 Arcadia               10-08.00  
  9 Victoria, Makayla         10 Burroughs (B           9-10.00  
 10 Alcala, Aaliyah           11 Arcadia                9-01.00  
 
Event 44  Boys Long Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Webster, Dilan            12 Burroughs (B          19-09.25  
  2 Clay-Ducre, Sky           12 Arcadia               18-03.50  
  3 Elkin, Phoenix            11 Burroughs (B          17-07.50  
  4 Soriano, Kyle             11 Arcadia               17-07.25  
  5 Hernandez, Ryan           11 Burroughs (B          17-02.00  
  6 Scozzola, Jake            11 Burroughs (B          17-01.25  
  7 Moten, Jaelin             10 Arcadia               15-09.50  
 -- Hubbell, Ethan            11 Burroughs (B              FOUL  
 
Event 45  Girls Triple Jump Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
 -- Contreras, Audrey         10 Burroughs (B              FOUL  
 
Event 46  Boys Triple Jump Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Calles Molina, Edwin      10 Arcadia               35-03.00  
  2 Smith, Blayne              9 Burroughs (B          30-10.00  
  3 Tajon, Eeathen             9 Burroughs (B          28-01.50  
  4 Movsesyan, Daren           9 Arcadia               25-06.50  
 
Event 47  Girls Triple Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hu, Yong-Lin              10 Arcadia               33-06.50  
  2 Chan, Elizabeth           11 Arcadia               32-06.50  
  3 Chen, Deanna              11 Arcadia               31-06.75  
  4 Holloway, Li'yah          10 Burroughs (B          28-10.50  
  5 Bisono Belaguer, Diana    11 Arcadia               28-07.00  
  6 Victoria, Makayla         10 Burroughs (B          24-08.50  
  7 Isaac, Ella               12 Burroughs (B          24-00.00  
 -- Escoffie-Vilchis, Kaylee  11 Arcadia                   FOUL  
 -- Sarkis, Tatiana           10 Arcadia                   FOUL  
 -- Alcala, Aaliyah           11 Arcadia                   FOUL  
 
Event 48  Boys Triple Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Valenzuela, Alex          11 Burroughs (B          37-10.00  
  2 Soriano, Kyle             11 Arcadia               37-08.50  
  3 Hernandez, Ryan           11 Burroughs (B          36-11.75  
  4 Scozzola, Jake            11 Burroughs (B          36-02.50  
  5 Hubbell, Ethan            11 Burroughs (B          35-08.50  
  6 Davis, Aahnier            11 Arcadia               34-09.50  
 
Event 49  Girls High Jump Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zhou, Michelle            10 Arcadia                4-00.00  
  2 Lava, Chloe                9 Burroughs (B           3-10.00  
 
Event 50  Boys High Jump Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Liu, Desmond              10 Arcadia                5-06.00  
  2 Kim, Joshua               10 Arcadia                5-04.00  
  3 Smith, Blayne              9 Burroughs (B           4-10.00  
  4 Calles Molina, Edwin      10 Arcadia                4-08.00  
 
Event 51  Girls High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Laughlin, Quiana          10 Burroughs (B          J4-08.00  
  2 Chen, Deanna              11 Arcadia               J4-06.00  
  3 Sarkis, Tatiana           10 Arcadia               J4-06.00  
  4 Holloway, Li'yah          10 Burroughs (B          J4-02.00  
 
Event 52  Boys High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Jacob            12 Burroughs (B           5-02.00  
  1 Dighero, Mickey           12 Burroughs (B           5-02.00  
  1 Clay-Ducre, Sky           12 Arcadia                5-02.00  
  4 Bilamjian, Shant          12 Arcadia                5-00.00  
  4 Davis, Aahnier            11 Arcadia                5-00.00  
 
Event 54  Boys Pole Vault Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ontiveros, Ryan           10 Arcadia                9-06.00  
 
Event 55  Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Samvelian, Emma           11 Arcadia               10-00.00  
  2 Lema Madueno, Irene       12 Arcadia                8-00.00  
  3 Mayorquin, Samantha       12 Arcadia                7-06.00  
 
Event 56  Boys Pole Vault Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wong, Nathan              11 Arcadia                9-06.00  
  2 Davis, Aahnier            11 Arcadia                8-00.00  
  2 McGinn, Austin            10 Arcadia                8-00.00  
  4 Morin, Andres              9 Burroughs (B           7-00.00  
 
Event 57  Girls Shot Put Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Maldonado, Shya           10 Arcadia               23-02.00  
  2 Morales, Chloe            10 Arcadia               19-05.00  
 
Event 58  Boys Shot Put Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 LaReau, Ryan              10 Arcadia               37-01.00  
  2 Chen, Yongzheng (Wilson)   9 Arcadia               32-04.50  
  3 Montes, Diego             10 Burroughs (B          31-00.00  
  4 Salas, Jonathan            9 Burroughs (B          29-00.50  
  5 Ishkanian, Drake           9 Burroughs (B          28-06.50  
  6 Manjarrez, Eddie           9 Burroughs (B          28-05.00  
  7 Marquez, Derek            10 Burroughs (B          27-09.50  
  8 Johnson, Riley            10 Burroughs (B          21-10.00  
 
Event 59  Girls Shot Put Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Samvelian, Emma           11 Arcadia               34-00.00  
  2 Guy, Makena               11 Arcadia               28-09.50  
  3 Arana, Lana               12 Burroughs (B          26-07.50  
  4 Lighthill, Otelia         12 Burroughs (B          24-09.50  
 
Event 60  Boys Shot Put Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Biju, Vrishank            11 Arcadia               40-00.00  
  2 Wong, Nathan              11 Arcadia               31-10.00  
  3 Zhang, Shikun(Charles)    12 Arcadia               31-08.50  
  4 Shuton, Reese             10 Burroughs (B          30-03.50  
  5 Lamb, David               11 Burroughs (B          30-01.50  
  6 Khalifeh, Jamal           11 Burroughs (B          29-03.00  
  7 Qiu, Qinhao (Eric)        11 Arcadia               29-00.00  
  8 Huynh, Robert             12 Burroughs (B          28-06.00  
  9 Mimis, Cash               12 Burroughs (B          28-00.50  
 10 Ortiz, Daniel             10 Burroughs (B          28-00.00  
 
Event 61  Girls Discus Throw Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Morales, Chloe            10 Arcadia                  59-03  
  2 Maldonado, Shya           10 Arcadia                  54-09  
  3 Parra, Linney             10 Pasadena                 23-07  
 
Event 62  Boys Discus Throw Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 LaReau, Ryan              10 Arcadia                 103-03  
  2 Chen, Yongzheng (Wilson)   9 Arcadia                  86-10  
  3 Salas, Jonathan            9 Burroughs (B             65-08  
  4 Nelson, Barrett            9 Burroughs (B             64-05  
  5 Ahmed, Michael            10 Burroughs (B             63-09  
  6 Montes, Diego             10 Burroughs (B             55-11  
  7 Mauricio, Carlos          10 Burroughs (B             45-07  
 
Event 63  Girls Discus Throw Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lighthill, Otelia         12 Burroughs (B            104-00  
  2 Samvelian, Emma           11 Arcadia                  97-06  
  3 Chan, Elizabeth           11 Arcadia                  73-09  
 
Event 64  Boys Discus Throw Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Biju, Vrishank            11 Arcadia                 136-00  
  2 Zhang, Shikun(Charles)    12 Arcadia                  86-07  
  3 Khalifeh, Jamal           11 Burroughs (B             79-00  
  4 Miller, Max               11 Pasadena                 78-03  
  5 Huynh, Robert             12 Burroughs (B             74-06  
  6 Qiu, Qinhao (Eric)        11 Arcadia                  73-03  
  7 Lamb, David               11 Burroughs (B             71-03  
  8 Delgado, Diego             9 Pasadena                 66-04  
  9 Mimis, Cash               12 Burroughs (B             63-08  
 10 Ortiz, Daniel             10 Burroughs (B             57-07